30. duben 2020

O projektu

Schrödingerův institut a Základní škola Krásná Lípa pořádají 4. ročník Dětské konference s názvem „Šluknovský výběžek – mám ho rád“. Konference se koná pod záštitou senátora parlamentu ČR Ing. Zbyňka Linharta a opět se uskuteční v Kulturním domě v Krásné Lípě 30. 4. 2020. Naším cílem je spojovat lidi na základě společných zájmů, žáky, jejich kamarády, rodiče, učitele, i vedení škol. Jsme přesvědčeni, že i v našem regionu – Šluknovském výběžku vyrůstají šikovné děti, které se věnují různým aktivitám a chceme jim dát možnost diskutovat o jejich znalostech, názorech a zájmech, navazovat nová přátelství a spolupráci a vyměňovat si zkušenosti. Chceme v nich také podpořit hrdost na výsledky jejichpráce, jejich školu, místo, ve kterém vyrůstají. Účast na konferenci je určena dětem, žákům a studentům ze Šluknovského výběžku ve věku od 10 do15 let.

Přihlásit se mohou jednotlivci i skupiny v maximálním počtu pěti účastníků. Je vítána nejen účast prezentujících žáků a jejich vyučujících, ale také doprovodné třídní týmy, které přijedou podpořit své spolužáky. Stejně jako v minulých ročnících, také v letošním roce je tématika konference skutečně úzce spjatá se životem ve Šluknovském výběžku. Příspěvky budou rozděleny do tří sekcí.

Nedílnou součástí Dětské konference je diskuzní fórum, do kterého se mohou účastníci přihlásit. Tentokrát účast přislíbil starosta Krásné Lípy Jan Kolář. Děti budou moci diskutovat s osobností, která žije v našem regionu a hodně pro něj ve svém profesním životě vykonala. Cílem diskuzního fóra je učit se aktivně diskutovat, obhajovat své názory, argumentovat, kultivovat svůj mluvený projev. Účast na konferenci je zdarma. Těšíme se na spolupráci se všemi aktivními dětmi, jejich vyučujícími, kamarády, rodiči.

Přihlášených projektů

1

chci prezentovat

Pokud si myslíš, že se máš s Tvými vrstevníky o čem podělit, nebojíš se sám nebo s Tvým týmem prezentovat, stačí splnit následující kroky, a my se na Tebe budeme na příští konferenci těšit!

  1. TÉMA

Zvol si jedno ze tří témat: „Šluknovský výběžek mýma očima“, „Můj život ve Šluknovském výběžku“ nebo „Lidé ve Šluknovském výběžku“ a vypracuj zodpovědně svou prezentaci na dané téma. Můžeš sám, ve dvojici nebo v menší skupině (maximálně pět prezentujících).

2. REGISTRACE

Do středy 15. dubna (12 hodin) se přihlas na konferenci prostřednictvím formuláře na těchto stránkách. Vyplň všechny potřebné údaje, je potřeba zaslat také podklady pro projekci.