Jak je to s Dětskou konferencí 2020?

  • od

„Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.“
– Dalajláma


Letošní ročník Dětské konference „Šluknovský výběžek – mám ho rád“ se vzhledem k nařízení MŠMT č.j. 11703/2020-1 neuskuteční.

Chceme požádat všechny žáky a studenty, kteří i v době, kdy se vzdělávají doma, chtějí na sobě pracovat, rozvíjet své vědomosti a dovednosti a obohacovat i ostatní, aby zůstali aktivní a zasílali nám své příspěvky, které uveřejníme na webových stránkách Dětské konference.

Příspěvky budeme třídit do tří oblastí, které jsou alternativami konferenčních sekcí, na které jste byli zvyklí z minulých ročníků (Můj život ve Šluknovském výběžku, Lidé ve Šluknovském výběžku, Šluknovský výběžek mýma očima):

  1. Můj život v době karantény – podělte se s ostatními o své zkušenosti, co vám pomáhá zvládat situaci, kdy nemůžete dělat to, na co jste zvyklí. Můžete nám o tom psát, kreslit, fotit, či jinak zpracovat odpověď na tuto otázku, která je složitá i pro dospělé. Velmi oceníme i příspěvky, které pomůžou někomu jinému při zvládání učební látky – prezentace, návody apod.
  2. Karanténa mýma očima – jsme zvědaví, jestli si dokážete v době, která je náročná na organizaci vlastních povinností vnímat, jak tuto situaci zvládají lidem kolem vás, ať vaši nejbližší, lidé v sousedství, vaši učitelé. Především oni budou rádi, když jim dáte podněty a ocenění.
  3. Lidé v době karantény – možná si někteří z vás našli čas na pomoc někomu jinému. Třeba jste „jen“ zvedli telefon a zeptali se, jak se mu daří. Napište nám o tom.

Budeme se těšit na tuto formu komunikace s vámi a ještě více na osobní setkání, až to bude možné.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu: jana.vesela@sinstitut.cz do 20. června 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *